Kibice Czerwonych Diabłów już mogą trzymać kciuki za swój zespół, a dokładniej za swojego zawodnika Kubę Kąkola. To on będzie wkrótce reprezentował Red Devils w Charytatywnym Turnieju FIFA 20 dla klubów futsalowych z Polski. Już w ten weekend kibice czerwonych Diabłów mogą trzymać kciuki za swój zespół, a dokładniej za swojego zawodnika Kubę Kąkola. To on będzie reprezentował Red Devils w Charytatywnym Turnieju FIFA 20 dla klubów futsalowych z Polski.

Całą akcję zainicjował klub Futsal Oborniki. – Szkoły, galerie, biura, a co najważniejsze – hale sportowe pozamykane… Nuda. Nic się nie dzieje. W tym trudnym czasie, każdemu z nas z pewnością brakuje prawdziwych sportowych emocji. Dlatego też, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie czegoś większego – zdradzają organizatorzy turnieju.

W turnieju zagrają reprezentanci ok. 30 klubów futsalowych z Polski. Każda z drużyn może wystawić tylko jednego przedstawiciela, który zmierzy się z innymi zawodnikami w wirtualnych pojedynkach. Ekipę Red Devils będzie reprezentował Kuba Kąkol. – W Fifę gram tak naprawdę od dziecka. Moja pierwsza kupiona edycja wtedy jeszcze na komputer to była Fifa 06. Od tamtego momentu gram już w każdą część aż do tej 20 – przyznaje Kuba Kąkol, który potrafi „czarować” i „kiwać” nie tylko w wirtualnych pojedynkach, ale również na parkietach futsalowych. – Wirtualna rozgrywka jest oczywiście dość spektakularna i każda edycja ma plusy i minusy, dlatego też były części gry w które grałem więcej i były takie w które mniej. W Fifę 20 grałem dość często ze znajomymi dla przyjemności i fanu, ale aktualnie gram sporadycznie. Nigdy też nie brałem udziału w żadnych turniejach, także sukcesów jeszcze nie mogę do tej części sportu przypisać.

Trzymamy kciuki za Kubę w wirtualnym turnieju. Będzie to dla wszystkich uczestników nie tylko zabawa, bo turniej to również wymierna pomoc charytatywna. – Równocześnie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Każdy klub, który się zgłosi zobowiązany będzie do wpłacanie wpisowego – celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19. Tutaj link https://www.siepomaga.pl/wykopmy-koronawirusa. Zjednoczmy się w tym trudnym czasie i pokażmy moc polskiego futsalu! – zapowiadają organizatorzy turnieju.


Zapisy na turniej trwają dla klubów do północy w sobotę, w niedzielę losowanie turniejowej drabinki, a w przyszły weekend wieczorami odbędą się mecze. W tym momencie zgłosiło się już 27 klubów oraz przedstawiciel portalu lajfy.com.


A jak Kuba Kąkol znosi całą sytuację z przerwą od futsalu? – Sytuacja u mnie i u nas wygląda chyba jak wszędzie, każdy gdzieś tam żyje w strachu, co będzie dalej, za jakiś czas czy uda się to jak najszybciej zatrzymać. W moim życiu codziennym przez to dużo się zmieniło, bo trzeba było się przestawić na to, że już nie ma treningów, meczów, a bez tego każdemu sportowcowi chyba jest ciężko. Kolejnym problemem jest ograniczenie kontaktu ze znajomymi i rodziną. Pracuję i robię to, co robiłem, tylko z większym bezpieczeństwem, dlatego też i trochę może łatwiej mi jest wytrzymać to wszystko. Po pracy tak naprawdę od razu zabieram się za trening, bo w tym ciężkim czasie sami musimy zadbać o to, jak będzie wyglądała nasza forma, gdy będziemy mogli wrócić na parkiety – mówi Kuba.

Tekst i fot. Olek Knitter

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *