23.04.2023 chojniczanie pojechali do odległej Bochni po pełną stawkę punktów. 

Ostatnie mecze są decydujące w walce o utrzymanie w FOGO Futsal Ekstraklasie. 

Od samego początku spotkania, zawodnicy Red Devils mieli wszystko pod kontrolą i cały czas ostrzeliwali bramkę rywali. 

Wynik meczu w 10. minucie otworzył Oleh Nehela, który bez problemu poradził sobie z Danim Blanco i posłał piłkę między słupki. 

W 13. minucie po podaniu Pavlo Skubchenko, Oleh Nehela ponownie umieścił piłkę w siatce. 

Janis Pastars w 17. minucie zdobył trzecią bramkę dla chojniczan, co dało nadzieje, na dalsze prowadzenie i wygranie tego spotkania. 

Gra nabierała jeszcze większego tempa, ale już minutę później Adam Wędzony został sam na sam z Pavlo Puchką i wygrał ten pojedynek. 

Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1:3. 

Druga odsłona spotkania, choć trochę mniej dynamiczna, wciąż dawała dużo emocji. 

W 33. minucie, ponownie na listę strzelców wpisał się Oleh Nehela, który poradził sobie z przeciwnikami po lewej stronie, następnie zszedł do środka i pokonał Krystiana Jaszczyńskiego. 

Wojciech Przybył odpowiedział na tę bramkę w 36. minucie. Była to ostatnia bramka w spotkaniu, choć zawodnicy drużyny przeciwnej przez 12 minut mogli sporo namieszać, ponieważ „Czerwone Diabły” grały z 5 przewinieniami na swoim koncie, co mogło poskutkować przedłużonymi rzutami karnymi. 

Na nasze szczęście tak się nie wydarzyło i przywieźliśmy do Chojnic pełną pulę, dając nadzieję na pozostanie w najwyższym szczeblu rozgrywkowym.  

Skrót:

Kategorie: Aktualności