W środę 25.01.2023r. rozegraliśmy mecz we własnej hali przeciwko AZS UW Darkomp Wilanów. 

Chojnice i Wilanów to sąsiedzi w tabeli, oba zespoły przed 18. kolejką miały po 12 punktów na swoich kontach. Wygrana i dodatkowe 3 punkty wprowadziłyby trochę spokoju w walce o utrzymanie się w FOGO Futsal Ekstraklasie. 

Goście stworzyli pierwszą sytuację, która mogła zakończyć się bramką, ale piłka trafiła w słupek. Janis Pastars próbował wykorzystać tę sytuację uderzając na bramkę akademików, ale Marcin Mianowicz bardzo dobrze spisywał się między słupkami. 

W 9. minucie Maciej Pikiewicz pokonując Pavlo Puchkę otworzył wynik spotkania. 

Bliski zdobycia bramki wyrównującej był Guladi Kokoladze, ale niestety po zamieszaniu po rzucie wolnym piłka minęła bramkę AZS-u. 

Do przerwy gra chojniczan oprócz paru niewykorzystanych okazji nie zmieniła się, ale zmienił się wynik, bowiem na tablicy było już 0:3 i z takim wynikiem zawodnicy schodzili do szatni. 

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze wciąż próbowali swoich sił, ale w odpowiedzi, to przyjezdni zdobyli kolejną, ostatnią w tym spotkaniu bramkę. 

Trener Jacek Burglin postanowił wycofać bramkarza, ale to także nie poskutkowało żadnym trafieniem. 

Red Devils Chojnice – AZS UW Darkomp Wilanów 0:4 (0:3)
Bramki: Maciej Pikiewicz 9, Denys Lifanov 11, Kacper Opatowski 13, Michał Rabiej 31.


Red Devils: Pavlo Puchka (Artur Czarnowski) – Janis Pastars, Vitaly Kolesnik, Karol Szopiński, Patryk Laskowski – Oleh Nehela, Piotr Kręcki, Guladi Kokoladze, Przemysław Laskowski, Jaroslav Piesotskyi, (Richard de Morais, Wojciech Włodarczyk). 

Trener: Jacek Burglin.

Skrót:

Fotorelacja:

https://photos.app.goo.gl/492bfmhkajPRULqf8

Kategorie: Aktualności