Po wyjazdowym remisie w Pniewach w niedzielę o godz. 18.00 podejmiemy we własnej hali GI Malepszy Futsal Leszno.

Będzie to pojedynek dwóch drużyn zagrożonych spadkiem z Futsal Ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że obie ekipy interesują tylko trzy punkty, a remis nie urządza żadnej. Nastroje są więc bojowe po obu stronach. Gorąco zapraszamy kibiców na ten mecz i zachęcamy do dopingu. Przypominamy też – wszystkie Panie z okazji Dnia Kobiet wchodzą za darmo!
Tylko zwycięstwo przedłuży nasze szanse na utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Trzy punkty pozwolą myśleć o wydostaniu się w przyszłości ze strefy spadkowej. Jednak taki sam plan na to spotkanie ma ekipa GI Malepszy Futsal Leszno, która również znajduje się obecnie w strefie spadkowej.


7 punktów – tyle dzieli nas w tym momencie od pierwszego bezpiecznego miejsca w tabeli. Zajmuje je nasz ostatni przeciwnik Red Dragons Pniewy. Niestety, po meczu w Pniewach nie udało się tego dystansu zmniejszyć, gdyż padł remis 4:4. Gonić ekipę z Pniew musimy więc w kolejnych meczach i każde kolejne spotkanie jest dla nas tym najważniejszym „o życie”. Ekipę „smoków” z Pniew chce też przeskoczyć nasz niedzielny rywal – GI Malepszy Futsal Leszno, który traci do rywala tylko jeden punkt. Zapowiada się więc niezwykle zacięte spotkanie i obie drużyny będą dążyć do strzelania bramek. Być może kibice będą mieli okazję obejrzeć powtórkę z Leszna, gdzie jesienią wpadło aż 13 goli. Wówczas wygraliśmy 8:5. Taki wynik oczywiście w niedzielę nas również usatysfakcjonuje, ba, kibice na pewno ucieszą się nawet ze skromnego 1:0. Najważniejsze są bowiem trzy punkty. Goście po słabej końcówce zeszłego roku również słabo zaczęli 2020 rok, gdyż ponieśli już cztery ligowe porażki z rzędu – z Cleareksem Chorzów, AZS UŚ Katowice, Gattą oraz FC Toruń. Mecz w Chojnicach ma być więc dla nich przełamaniem. My zaczęliśmy rundę od minimalnej przegranej z Acaną 4:3, później wygraliśmy wysoko z Gwiazdą Ruda Śląska 10:3, następnie przegraliśmy w kontrowersyjnych okolicznościach 2:3 z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Tydzień temu mimo trzykrotnego prowadzenia zremisowaliśmy 4:4 z Red Dragons Pniewy.
W GI Malepszy Futsal Leszno gra nasz były zawodnik Sebastian Wojciechowski.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *