W niedzielę (22 grudnia) o godzinie 18:00 zawodnicy Red Devils po raz ostatni w 2019 roku wybiegną na parkiet Futsal Ekstraklasy. W meczu 13 kolejki, który będzie kończył pierwszą rundę trwającego sezonu chojniczanie podejmą w hali Centrum Park Chojnice zespół GSF Gliwice. 

Dla zawodników Red Devils kończąca się runda była wprost fatalna. Podopieczni Jakuba Mączkowskiego zajmują po 12 kolejkach ostatnie miejsce z tabeli z zaledwie pięcioma punktami na koncie, na które złożyła się wyjazdowa wygrana z KS Futsal Leszno oraz remisy z Gwiazdą Ruda Śląska i Red Dragons Pniewy. Chojniczanie są na ten moment najsłabsi także pod kątem ilości zdobytych bramek (26) oraz bramek straconych (62). W ostatnich siedmiu meczach Czerwone Diabły nie zdobyły ani jednego punktu. Dłuższą serię porażek (10) drużyna Red Devils miała jedynie w sezonie 2016/2017, który zakończył się spadkiem z ekstraklasy.

Debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej zespół GSF Gliwice do tej pory radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Z jedenastopunktowym dorobkiem zawodnicy prowadzeni przez selekcjonera reprezentacji Polski – Błażeja Korczyńskiego zajmują jedenaste miejsce w tabeli. Najskuteczniejszymi futsalistami w szeregach drużyny ze Śląska są Tomasz Czech oraz Tomasz Lutecki, którzy zdobyli siedem bramek. Jedno trafienie mniej na swoim koncie ma Robert Gładczak.

Po tak fatalnej pierwszej części sezonu w wykonaniu naszej drużyny, trudno w Red Devils upatrywać faworyta tego spotkania. Nie ulega jednak wątpliwości, że ewentualna wygrana w ostatnim meczu roku w pozytywny sposób wpłynęłaby na przygotowania do drugiej rundy rozgrywek, do której chojniczanie przystąpią z kilkoma zmianami personalnymi. Oby przedświąteczny pojedynek był pierwszym krokiem do widocznej odmiany w grze podopiecznych Jakuba Mączkowskiego, która przełoży się na zdecydowaną poprawę dorobku punktowego. Z tą myślą zapraszamy na trybuny hali Centrum Park Chojnice, pierwszy gwizdek już w niedzielę o 18:00!

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *