W meczu 2 kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils przegrali we własnej hali z Constraktem Lubawa 1:6 (0:1). Bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Vitaly Kolesnik.

Mecz rozpoczął się od miłej uroczystości, podczas której nagrodę za zwycięstwo w Plebiscycie Futsal Ekstraklasy w kategorii Odkrycie Sezonu 2018/2019 odebrał Jakub Kąkol. Na tym jednak miłe wydarzenia po stronie gospodarzy się skończyły. W pierwszej połowie przewaga utrzymywała się po stronie zawodników Red Devils, co udało im się udokumentować kilkoma celnymi strzałami na bramkę strzeżoną przez Imanola Chaveza, który jednak z każdą kolejną interwencją pracował na miano bohatera spotkania. Wynik w 16 minucie otworzył Bartłomiej Piórkowski, strzelając debiutancką bramkę dla Constraktu na poziomie Futsal Ekstraklasy. Pierwsze dziesięć minut po przerwie miało bardzo wyrównany charakter, lecz wciąż utrzymywała się strzelecka niemoc podopiecznych Jakuba Mączkowskiego, a goście z każdą minutą nabierali coraz większej pewności siebie i bez litości wykorzystywali kolejne błędy zawodników Red Devils, podwyższając wynik na 3:0. Ostatni fragment meczu stał pod znakiem gry Czerwonych Diabłów z lotnym bramkarzem. Zabieg ten przyniósł jednak skutek odwrotny od zamierzonego i na jedną bramkę gospodarzy w wykonaniu Vitalija Kolesnika przypadły trzy kolejne trafienia gospodarzy, którzy zanotowali wymarzony debiut w ekstraklasie, pokonując Red Devils 6:1.

1:6 – Paweł Kaniewski (39’17”)

ŻÓŁTE KARTKI: Vitaly Kolesnik, Mateusz Wesserling – Bartłomiej Piórkowski.

RED DEVILS: 83. Sebastian Kartuszyński (22. Patryk Rodowicz) – 5. Nikita Storozhuk, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C), 77. Mikołaj Kreft – 3. Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 11. David Trojan, 12. Kristian Medon, 17. Kacper Ginter, 23. Dominik Laskowski, 29. Adrian Kaczorowski, 71. Mateusz Wesserling.

CONSTRACT: 2. Imanol Chavez Darias (99. Kacper Zelma) – 6. Paweł Kaniewski, 7. Victor Diego Vieira Marinho, 10. Bartłomiej Piórkowski, 23. Maciej Maśkiewicz – 4. Pedro Henrique Da Silva Pereira, 11. Mateusz Łożyński, 12. Pedro De Oliveira Silva, 15. Paweł Ossowski, 26. Jakub Raszkowski, 77. Arkadiusz Budzyn.

Pomeczowe wypowiedzi zawodników i trenerów:

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają 28 września w Białymstoku z miejscowym MOKS-em Słoneczny Stok. Za tydzień czeka nas przerwa w rozgrywkach z powodu zgrupowania reprezentacji Polski, na które powołanie otrzymał zawodnik Czerwonych Diabłów – Mikołaj Kreft.