Cenny punkt wywieźli z Katowic futsaliści Red Devils Chojnice. Po niezwykle zaciętym meczu zremisowali 1:1 z miejscowym AZS-em, a bohaterami spotkania byli golkiperzy obu drużyn.

Zarówno AZS Katowice jak i Red Devils Chojnice potrzebują punktów w Fogo Futsal Ekstraklasie jak tlenu. Historycznie zdecydowanym faworytem powinni być chojniczanie – 12 wygranych przy 5 porażkach, dodatkowo wygrany jesienny pojedynek w Chojnicach. Tyle tylko, że do Katowic „Diabły” przyjechały bez pauzujących za kartki Guladiego Kokoladze,  Patryka Laskowskiego i trenera Jacka Burglina, którego zastąpił Jaroslav Piesotskij. Te braki były widoczne. Pierwsze 10 minut to zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy kilkukrotnie przetestowali Pavlo Puchkę. W odpowiedzi dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał Karol Szopiński. Miejscowi nie przebierali w środkach, powstrzymując ataki chojniczan, czego efektem była czerwona kartka dla Dominika Wilka, który nie dał rady w przepisowy sposób zatrzymać Pavlo Skubczenki. Przewagi przyjezdni nie wykorzystali, choć ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Pawła Grzywę wręcz seriami. 

W drugiej połowie znów lekką przewagę wypracowali miejscowi, chojniczanie kontrowali, lecz na pierwszego gola kibicom było dane czekać dopiero do 30 minuty. Wówczas to po rozegraniu piłki z rzutu rożnego najlepszy strzelec katowiczan, Tomasz Golly dał prowadzenie swojej drużynie. Golly nie pograł sobie jednak już zbyt długo. Cztery minuty później powalił szarżującego Skubczenkę i decyzją sędziego zakończył swój udział w meczu. Tym razem chojniczanie wykorzystali grę w przewadze, a swojego pierwszego w tym sezonie gola zdobył Oleh Nehela. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. 

Remis nie zmienił miejsc w tabeli, ale z wyniku na pewno bardziej zadowoleni mogą być chojniczanie. W bezpośrednich pojedynkach z AZS-em Katowice są górą, co może mieć znaczenie w walce o ekstraklasowy byt. Kolejny, równie ważny mecz, Red Devils zagra już w środę, we własnej hali, a przeciwnikiem będzie AZS Darkomp Wilanów, kolejny sąsiad „Diabłów” w ligowej tabeli. 

AZS UŚ Katowice – Red Devils Chojnice 1:1 (0:0)

1:0 Tomasz Golly (30), 1:1 Oleh Nehela (35)

Red Devils: Puchka, (Kartuszyński) – Kolesnik, Pastars, Nehela, Szopiński – Skubczenko, Kręcki, Przemysław Laskowski, Morais, (Włodarczyk).

Skrót:

Fotorelacja:

https://photos.app.goo.gl/zW7p5Ucyrr2AERGx8

Kategorie: Aktualności