Chojniczanie szybko otworzyli wynik spotkania, ale niestety nie zdołali utrzymywać prowadzenia do końca.

26.11.2022 rozegraliśmy mecz wyjazdowy w ramach 12. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy przeciwko MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok.

Początek meczu należał do gości i pokazał to Vitaliy Kolesnik, który w 3. minucie zdobył pierwszą bramkę.

Przez następne 13 minut wynik nie ulegał zmianie, choć to gospodarze przejęli inicjatywę i mieli wiele okazji do wyrównania, ale Pavlo Puchka był niezawodny między słupkami.

W 16. minucie bramkę dla białostoczan zdobył Tachack, wygrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem Red Devils.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a zawodnicy schodzili do szatni z remisem.

W drugiej odsłonie spotkania Tachack wysunął swoją drużynę na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Szybko jednak odpowiedział Janis Pastars, dzięki czemu znowu był remis.

„Czerwone Diabły” starały się zdobyć kolejne bramki, ale bezskutecznie.
Moks wciąż podwyższał swój wynik, więc gdy na tablicy widniał wynik 4:2, goście zaczęli grę z wycofanym bramkarzem.

Gra w przewadze nie przyniosła żadnych pozytywnych skutków, bynajmniej dla chojniczan.
Białostoczanie zdobyli jeszcze 3 bramki, a mecz zakończył się wynikiem 7:2.

Red Devils Chojnice: Puchka – Kolesnik, Laskowski, Pastars, Kokoladze – Burglin, Kręcki, Szopiński, Nehela, Piesotskyi, Skubchenko, Teixeira Filho
Trener: Jacek Burglin

Moks Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok – Red Devils Chojnice 7:2 (1:1)

Bramki: Helver Tachack 16,22,40, Cristan Vargas 27,33, Matuesz Lisowski 29, Oleksandr Kolesnykov 32 – Vitaliy Kolesnik 3, Janis Pastars 24.