Mecz układał się dobrze dla chojniczan, lecz zakończył się remisem, po którym został wielki niedosyt i rozczarowanie przez niektóre decyzje.

20.11.2022 rozegraliśmy domowy mecz przeciwko Red Dragons Pniewy.

Przez większą część pierwszej połowy mecz był bardzo spokojny, ale oba zespoły szukały swoich szans w zdobyciu bramki.

Gospodarze weszli dobrze przygotowani, ale to goście zdobyli pierwszą bramkę, po bardzo burzącej decyzji o rzucie karnym w 14. minucie meczu.

W 16. minucie Vitaly Kolesnik zagrał do Patryka Laskowskiego z rzutu wolnego pośredniego i na tablicy widniał już remis.

Od rozpoczęcia drugiej połowy meczu goście szukali swoich okazji do ponownego wyjścia na prowadzenie, a gospodarze próbowali wykorzystywać kontrataki.

Dopiero w 32. minucie Patryk Laskowski zdołał pokonać Błaszczyka między słupkami, dzięki czemu chojniczanie pierwszy raz wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu.

Przez kolejne minuty gospodarze grali pewniej, ale nie wykorzystali żadnej sytuacji do zdobycia bramki.

W ostatnich minutach meczu Red Dragons zaczęli zagrażać swoją grą pod bramką Red Devils, ale Pavlo Puchka świetnie spisywał się między słupkami.

Pniewianie zaczęli grę z lotnym bramkarzem i w 39. minucie wyrównali wynik, ale także w tej akcji chojniczanie znaleźli kolejną kontrowersję, czyli faul na Olehu Neheli. Sędziowie natomiast nie zwrócili uwagi na protesty zawodników z Red Devils.

Red Devils Chojnice: Puchka – Kolesnik, Laskowski, Pastars, Kokoladze – Kartuszyński, Kręcki, Szopiński, Nehela, Piesotskyi, Skubchenko, Teixeira Filho
Trener: Jacek Burglin

Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy 2:2 (1:1)
Bramki: Patryk Laskowski 16,32 – Mateusz Kostecki 14,39

Fotorelacja z meczu:

https://photos.app.goo.gl/myUxuHndw1X2VT1T9

Skrót meczu:

Fot. Julia Pokrzywinska

Kategorie: Aktualności