Do sprawienia niespodzianki zabrakło niewiele. Niestety, mimo ambitnej postawy „Czerwone Diabły” nie poprawiły swojego bilansu w meczach z ekipą z Leszna.

23.10.2022 rozegraliśmy mecz przeciwko GI Malepszy Arth Soft Leszno we własnej hali. 

Od pierwszych minut widać było dominację przyjezdnych, lecz spisywaliśmy się bardzo dobrze w defensywie. 

Sebastian Kartuszyński zaliczył 3 udane interwencje między słupkami, ale to nie zatrzymało zawodników z Leszna przed następnymi atakami. 

W 12. minucie, po udanym kontrataku wynik otworzył Marcel Wolan. Chojniczanie wciąż starali się odrobić jednobramkową stratę, gdy w 19. minucie były zawodnik Red Devils – Jakub Kąkol – wyprowadził leszczynian na dwubramkowe prowadzenie. 

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, co skutkowało trafieniem Janisa Pastarsa w 24. minucie, po dobrze wykonanym rzucie rożnym. Ta bramka dodała bardzo dużo pewności siebie „Czerwonym Diabłom”, przez co powoli przejmowali inicjatywę tego spotkania. 

W 36. minucie trener Jacek Burglin zdecydował się na grę w przewadze, ale to mimo wielu pomysłów, nie przyniosło zamierzonego rezultatu. Drużyna z Chojnic bliska była zdobycia wyrównującej bramki w ostatnich sekundach meczu, ale mocne uderzenie obronił bramkarz gości. 

Zespół gości mógł cieszyć się końcowym wynikiem 2:1. 

RED DEVILS CHOJNICE – GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 1:2 (0:2)

Bramki: Janis Pastars 24 – Marcel Wolan 12, Jakub Kąkol 19.

Fotorelacja z meczu:

https://photos.app.goo.gl/iNJLNGgHveq5k2Nx5

Fot. Julia Pokrzywinska

Kategorie: Aktualności