Już dziś przed drużyną Red Devils poważny sprawdzian w Futsal Ekstraklasie. „Diabły” pojechały do kolebki polskiego futsalu, czyli na Śląsk, zagrać przeciwko mistrzowi i wicemistrzowi Polski. Już dziś o godz. 18 „Diabły” zmierzą się w Gliwicach z aktualnymi mistrzem Polski, miejscowym Piastem. W piątek natomiast zagrają w Bielsku Białej z wicemistrzem kraju i najbardziej utytułowaną drużyną futsalowej ekstraklasy, Rekordem Bielsko Biała.

Przed podopiecznymi Jacka Burglina bardzo trudne spotkania. Piast Gliwice od kliku sezonów gości w futsalowej elicie, w ubiegłym sezonie sięgnął po upragnione mistrzostwo, w decydującym meczu pokonując Rekord Bielsko Białą. W tym sezonie w sukcesami rywalizuje w futsalowej Lidze Mistrzów – przed miesiącem wygrał pierwszy turniej kwalifikacyjny w Grecji i już niedługo zagra w kolejnej rundzie. Na krajowym podwórku Piast rozegrał w tym sezonie trzy mecze, zdobywając sześć punktów. W inauguracyjnej kolejce Piast dość niespodziewanie przegrał z GI Malepszy ARTH Soft Leszno 2:4. W dwóch kolejnych meczach zgarnął komplet punktów, jednak zwycięstwa nie były tak okazałe, jak przystałoby to na mistrza kraju. Z Dremanem Opole Piast wygrał u siebie 4:3, z Legią Warszawa, na wyjeździe 3:1.

Chojniczanie sezon rozpoczęli od dwóch wygranych – z akademikami z Katowic u siebie oraz z Warszawy na wyjeździe, umieszczając bramkarza, Pavlo Puchkę w piątce kolejki. Wygrane w futsalowym środowisku, zważywszy na krótki okres przygotowawczy chojniczan, były zaskoczeniem, choć na pewno nie dla trenera Jacka Burglina.

– Wiem kogo mam w drużynie, to jest dobry zespół, przerwa reprezentacyjna dała nam możliwość pracy nad zgraniem – mówi trener Burglin. – Martwi tylko krótka ławka rezerwowych. Dopóki wszyscy są w pełni sił, możemy powalczyć z każdym i z takim nastawieniem jedziemy na Śląsk.

Jak dwutygodniową reprezentacyjną przerwę wykorzystały obie drużyny, przekonamy się już za kilka godzin. Mecz rozpocznie się o godz. 18. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi WP Pilot TV.

https://pilot.wp.pl/sport/

Kategorie: Aktualności