Pierwszy mecz sezonu 2022/2023 w ramach 2 kolejki Futsal Ekstraklasy „Czerwone Diabły” rozegrały 4.09.2022 przeciwko AZS UŚ Katowice.

Przed pierwszym gwizdkiem, kibiców przywitał nowy Prezes Red Devils Chojnice – Tomasz Mrozek Gliszczyński.
Na meczu obecni byli również – Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster i działacz PZPN Bogdan Duraj, którzy również wygłosili przemowy przed publicznością.

W pierwszej połowie, przyjezdni tworzyli więcej sytuacji, które mogły zagrozić chojniczanom, lecz Pavlo Puchka był bardzo skuteczny między słupkami i nie dał się niczym zaskoczyć.

W 14. minucie, Luiz dograł piłkę w pole karne, a Krzysztof Piskorz chcąc ją wybić, strzelił do własnej bramki. Wynik otworzył się więc na 1:0 dla „Czerwonych Diabłów”.

W drugiej połowie Katowiczanie wciąż próbowali wyrównać wynik, ale w 28. minucie Piotr Kręcki pokrzyżował plany przyjezdnych i wyprowadził Red Devils na dwubramkowe prowadzenie.

Pod koniec meczu, gdy na tablicy widniał wynik 2:0, Katowiczanie rozpoczęli grę w przewadze, co przyczyniło się do zdobycia jednej bramki w 40. minucie spotkania przez Romana Vakhulę.

Red Devils Chojnice zagrało w składzie:
PUCHKA – KOLESNIK, NEHELA, PASTARS, PIESOTSKYI – KARTUSZYŃSKI, KRĘCKI, SZOPIŃSKI, KOKOLADZE, KACZOROWSKI, TEIXERIA FILHO
Trener: Jacek Burglin

Fotorelacja z meczu:

https://photos.app.goo.gl/PLSvGAkNdH4SP6nb8

Fot. Julia Pokrzywinska

Kategorie: Aktualności