To już pewne. Chojnice nadal będą na mapie Futsal Ekstraklasy, czy się to komuś podoba, czy nie. W dzisiejszym, ostatnim naszym meczu w tym sezonie, zremisowaliśmy w Toruniu z FC Reiter 2:2.

FC Reiter Toruń – Red Devils 2:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kristian Medon (11), 0:2 Patryk Laskowski (14), 1:2 Michał Wojciechowski (30), 2:2 Łukasz Żebrowski (30).

Red Devils: Sebastian Kartuszyński, Kevin Kollar – Łukasz Sobański, Andrii Burdiuh, Nikita Storozhuk, Przemysław Laskowski, Kristan Medon, Patryk Laskowski, Robert Świtoń, Jakub Mączkowski, Marvin Perkovic.

Był to dla nas niezwykle ważny mecz w kwestii utrzymania w Statscore Futsal Ekstraklasie. Do przerwy prowadziliśmy 2:0 po golach Kristiana Medona oraz Patryka Laskowskiego.
W drugiej połowie w zaledwie kilkadziesiąt sekund gospodarze za sprawą Michał Wojciechowskiego i Łukasza Żebrowskiego doprowadzili do remisu. I wynikiem 2:2 zakończyło się nasze ostatnie spotkanie w tym sezonie. Pozostałe drużyny mają jeszcze do rozegrania po jednym meczu (Red Dragons Pniewy i Słoneczny Stok Białystok zagrają jeszcze … jutro zaległe spotkanie).

Bez względu na wynik toczącego się właśnie meczu Clearex Chorzów – Futsal Team Brzeg i spotkań ostatniej kolejki – zapewniliśmy sobie utrzymanie.
Był to dla nas sezon trudny, a radość przeplatała się ze smutkiem. Odnieśliśmy bolesną i najwyższą porażkę w lidze, ale też zanotowaliśmy najwyższą dla nas wygraną na wyjeździe, zagraliśmy świetne mecze, ale też było kilka bardzo słabych. Na szczęście wszystko skończyło się bardzo dobrze i po chwili radości przyjdzie znów zmierzyć się z prozą dnia codziennego, czyli przygotowaniami do nowego sezonu.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami na dobre i na złem trzymali kciuki nie tylko podczas udanych meczów, ale też podczas tych słabszych. Dziękujemy za wsparcie, gramy nie dla siebie, ale dla kibiców.
Mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się w hali.