Drużyny Statscore Futsal Ekstraklasy są już na finiszu sezonu 2020/2021. Większość drużyn ma do rozegrania jeszcze po dwa mecze (Red Dragons trzy). Zespół Red Devils zagra już tylko raz i w ostatniej kolejce Czerwone Diabły będą jedynie śledzić wyniki z innych parkietów.

Aby nie obgryzać paznokci podczas ostatniej ligowej kolejki zawodnicy Czerwonych Diabłów z Chojnic muszą po prostu w sobotę wygrać w Toruniu. Wówczas bez względu na wyniki ostatniej kolejki będą już mieli zapewnione utrzymanie. Remis w Toruniu będzie cenny, ale tylko w przypadku, gdy jedna z dwóch drużyn zagrożonych spadkiem nie wygra obu swoich spotkań.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Red Devils ma bowiem 4 punkty przewagi nad dwoma drużynami – Fit-Morning Gredar Brzeg oraz AZS UW Darkomp Wilanów.

Tak więc zwycięstwo daje Red Devils utrzymanie, remis przybliża do tego celu, porażka komplikuje walkę o pozostanie.

Z kim grają rywale? Lepszy rozkład mają warszawianie.
Fit-Morning Gredar Brzeg jedzie bowiem na bardzo ciężki teren – do Chorzowa. Clearex udowodnił w Chojnicach, że gra do końca i nie odpuszcza. W ostatniej kolejce Gredar podejmie u siebie FC Toruń. Gredar musi wygrać oba mecze, nie może zremisować, gdyż ma gorszy dwumecz z Red Devils (chojniczanie wygrali oba mecze).

AZS UW Darkomp Wilanów jedzie do zdegradowanego już AZS UŚ Katowice, a w ostatniej kolejce podejmie u siebie pewny już utrzymania Dreman Opole Komprachcice. Teoretycznie wygląda więc na to, że są to nieco łatwiejsi rywale niż drużyny z Brzegu.

Teoretycznie zagrożony spadkiem jest jeszcze Słoneczny Stok Białystok, ale dzięki środowej wygranej na wyjeździe z Orłem Acana Jelcz-Laskowice zespół z Białegostoku przeskoczył o jeden punkt Red Devils i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Zespół ten musiałby więc przegrać oba mecze, a rywale zdobyć komplet punktów w dwóch kolejkach.

Tak więc czekamy na rozstrzygnięcia najbliższej kolejki – może będziemy wiedzieli już wszystko, a może trochę więcej… Oby ze szczęśliwym zakończeniem dla Red Devils.

Olek Knitter

Kategorie: Aktualności