Po raz ostatni w tym sezonie zagrają we własnej hali zawodnicy Red Devils Chojnic. W pożegnalnym meczu zmierzą się z Cleareksem Chorzów. Niestety, nie będzie możliwości pożegnania z kibicami, gdyż obecność fanów w hali nie jest jeszcze możliwa.

Z racji miejsca w tabeli i historii spotkań faworytem wydają się być goście, jednak Czerwone Diabły są podbudowane najwyższym w historii zwycięstwem na wyjeździe w Futsal Ekstraklasie (9:0 w Gliwicach). Natomiast Clearex pokonał u siebie LSSS Lębork 3:1, jednak zespół gości już dawno odpadł z rywalizacji o medale i wszystko wskazuje na to, że będzie musiał się zadowolić miejscem tuż za podium. Chorzowianie najprawdopodobniej zakończą rozgrywki na czwartym miejscu, gdyż do trzeciego Piasta tracą aż 14 punktów, a nad piątym Red Dragons Pniewy i szóstą Acaną Orzeł mają siedem punktów przewagi (i jeden mecz rozegrany więcej).

Zespół Red Devils jest o krok od utrzymana i można stwierdzić, że jedną nogą jest już w Futsal Ekstraklasie również w przyszłym sezonie. Utrzymanie zespół Jakuba Mączkowskiego może sobie zapewnić już w sobotę jeszcze przed swoim meczem z Cleareksem, ale trudno liczyć na przegraną lub remis Futsal Team Brzeg u siebie z P.A. Nova Gliwice (Diabły mają lepszy wynik dwumeczu z drużyną Futsal Brzeg). Kropkę nad i chojniczanie mogą za to postawić w niedzielę, wygrywając z Cleareksem Chorzów.
Niestety, mecz musi się odbyć bez udziału kibiców. Ci mogą w weekend kibicować jedynie na otwartych stadionach (do 25 % pojemności stadionu).

Ostatni mecz Diabłów w chojnickiej hali będzie tradycyjnie bezpłatnie transmitowany w tvcom.pl. Link do spotkania podamy w niedzielę.

W ostatnim meczu w tym sezonie – za tydzień – Czerwone Diabły zagrają w Toruniu z FC. Będzie to przedostatnia kolejka rozgrywek 2020/2021, jednak w ostatniej chojniczanie będą pauzować.

Kategorie: Aktualności