Już w sobotę drużyny Futsal Ekstraklasy rozegrają kolejne mecze o punkty w Statscore Futsal Ekstraklasie. Jako pierwsi wybiegną na parkiet drużyny Acana Orzeł Futsal i Cleareksu Chorzów. Kolejkę zakończy o godz. 18.00 starcie Red Devils Chojnice z Piastem Gliwice.

Dla zespołu Red Devils Chojnice zapowiada się trudne spotkanie. Po zeszłotygodniowej wysokiej porażce w Lubawie z Constractem i tym razem będzie bardzo ciężko o punkty, gdyż do Chojnic zawita trzeci w tabeli Piast Gliwice. Gliwiczanie walczą z Constractem o wicemistrzostwo Polski, więc na stratę punktów nie mogą sobie pozwolić.

W środę w półfinale Pucharu Polski w futsalu Piast pokonał u siebie 4:1 Clearex Chorzów. Co prawda tydzień wcześniej gliwiczanie przegrali, ale tylko 5:3 z Rekordem Bielsko-Biała, który tym samym przerwał passę Piasta 10 meczów bez porażki (w lidze i pucharze).
Ostatni raz w Chojnicach oba zespoły zmierzyły się w marcu 2019 roku i wówczas wygrał Piast 4:3. W zeszłym roku rozgrywki – właśnie przed meczem z Piastem w Chojnicach – zawieszono, a następnie zakończono.
Mecz będzie dostępny bezpłatnie na tvcom.

Kategorie: Aktualności