Po krótkiej przerwie świąteczno-noworocznej zawodnicy Futsal Ekstraklasy wracają do gry. Nasze pierwsze w tym roku spotkanie z KS Acana Orzeł będziecie mogli zobaczyć na żywo w telewizji nSport+.

Dopiero co zakończyła się pierwsza runda Futsal Ekstraklasy, a w najbliższy weekend początek drugiej części sezonu. Biorąc pod uwagę problemy kadrowe na początku sezonu spowodowane koronawirusem i kontuzjami czołowych zawodników, to wynik pierwszej rundy możemy chyba uznać za dobry, a w porównaniu z zeszłym sezonem, to nawet za bardzo dobry.

W statystykach udało nam się przede wszystkim poprawić ten najważniejszy składnik – liczbę punktów. W zeszłym sezonie zdobywaliśmy średnio 0,5 pkt na mecz, w tym wskaźnik ten pokazuje nam 1,3 pkt na mecz. Utrzymaliśmy co prawda średnią liczbę bramek zdobytych na mecz (2,8 gola na mecz), ale co ciekawe, tę samą liczbę goli zdobywamy mimo mniejszej liczby ataków (z 97 na 90 na mecz), niższej liczby strzałów (z 40 na 34,5), niższej liczby strzałów celnych (z 15 na 14). Co najważniejsze, więcej strzałów kończymy celnym uderzeniem na bramkę (40 proc. w tym sezonie do 37 proc. w zeszłym sezonie) i lepszej skuteczności (20 procent strzałów celnych zakończonych golem w tym sezonie i 18 procent w zeszłym).

Znacznie poprawiliśmy grę w defensywie i liczba straconych goli spadła z 4,7 na 3,2 bramki. To zasługa naszych świetnych bramkarzy Sebastiana Kartuszyńskiego i Kevina Kollara oraz grze obronnej całego zespołu.

– Nasze problemy kadrowe miały wpływ na tę rundę. Na początku sezonu nie mieliśmy pełnej kadry do dyspozycji, dopiero w 11. kolejce mogliśmy zagrać w pełnym składzie. Jakbyśmy mieli stuprocentowy skład od pierwszej kolejki, może wyniki byłyby jeszcze lepsze. Jednak pełne zaangażowanie sześciu zawodników, których miałem do dyspozycji, sprawiło, że jesteśmy w pierwszej dziesiątce. Ja jako trener zawsze stawiam najwyższe cele i chcę, abyśmy grali do końca rundy o jak najwyższe miejsce w tabeli. Co z tego będzie, to się okaże. Wiadomo są różne sytuacje: kontuzje czy kartki. Mam jednak nadzieję, że wszyscy w ten rundzie będą zdrowi – podsumował pierwszą część rundy Oleg Zozulya, trener Red Devils.

Rok 2021 rozpoczynamy od spotkania z KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Pierwszy mecz, który był chyba najlepszym w całej rundzie w naszym wykonaniu, wygraliśmy 4:2 po dwóch golach Aleksa Arriazu oraz trafieniach Przemka Laskowskiego i Morada Malouka. Rewanż będzie można oglądać w telewizji. Początek spotkania w sobotę o godz. 13.30 w telewizji nSport+.

Kategorie: Aktualności