Dreman Opole Komprachcice będzie rywalem Red Devils Chojnice w 13. kolejce spotkań

Tylko dla Czerwonych Diabłów będzie to 13. spotkanie, gospodarze powalczą o punkty po raz 11. Dreman ma bowiem do rozegrania zaległy mecz wyjazdowy z Red Dragons Pniewy, a w 8. kolejce drużyna z Komprachcic pauzowała.

Komprachcice to trzytysięczna wieś nieopodal Opola. Według legendy nazwa miejscowości pochodzi od imienia rycerza Gumpreti (Komprachta), który mógł być jej założycielem. Początki futsalu w pobliskim Opolu, które były podwaliną do powstania obecnej drużyny Dreman, sięgają 1993 roku, gdy powstała drużyna Manhattan Opole, następnie zmieniona na Mexpol Opole. Dziesięć lat później drużyna pod nazwą Marioss Opole wystartowała w II Lidze Futsalu i po roku gry awansowała do I ligi (był to wówczas najwyższy poziom rozgrywek w Polsce). W swoim debiutanckim sezonie Agra-Marioss Opole zajęła czwarte miejsce tuż za trzecią drużyną Holiday Chojnice. Okazuje się, że to jak do tej pory największy sukces drużyny z Opola w futsalu. W 2005 roku z powodu problemów finansowych drużynę wycofano z rozgrywek. Dwa lata później w niewielkich podopolskich Komprachcicach postanowiono reaktywować futsal i powstała drużyna Marioss Gazownik Wawelno, która ponownie szybko wróciła do futsalowej elity. Jednak po roku zespół ten spadł z I ligi, a w tym samym czasie na najwyższy szczebel awansowała drużyna Red Devils La Bamba Chojnice. Obie drużyny minęły się więc w I lidze. W kolejnych latach nasi rywale głównie grali na zapleczu I ligi futsalu. W sezonie 2012/2013 powstała przy Gminnym Klubie Sportowym „GKS Komprachcice” nowa drużyna, która rozpoczęła grę od II Ligi Futsalu. W zeszłym sezonie wywalczyła awans do najwyższej ligi futsalu.

W tym sezonie nasz najbliższy rywal w 10 meczach zgromadził 10 punktów, zwyciężając z GSF Gliwice, AZS UŚ Katowice i w ostatniej kolejce na wyjeździe z LSSS Lębork oraz remisując z ekipą Słoneczny Stok Białystok. Co ciekawe, we własnej hali Dreman wygrał tylko raz i zgromadził 3 punkty, a 7 punktów drużyna spod Opola wywalczyła na wyjazdach.

W drużynie z Komprachcic gra dobrze znany w Chojnicach Vadym Ivanov. W tym sezonie zdobył on do tej pory 4 gole.

Początek spotkania w hali sportowej w Komprachcicach w niedzielę o godz. 18.00. Mecz będzie można oglądać za pośrednictwem tvcom. Link: —> https://linkd.pl/f9cf

Kategorie: Aktualności