Już w niedzielę – z małym poślizgiem – zainaugurujemy nowy sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie. Rozgrywki zaczynamy nieco później od pozostałych drużyn, ze znanych wszystkim kibicom przyczyn, ale już nie możemy się doczekać pierwszego spotkania.

„Przygoda” związana z koronawirusem oraz wcześniejsze kontuzje kluczowych graczy bardzo pokrzyżowały nam plany w przygotowaniach do pierwszego meczu oraz całego sezonu. Sztab trenerski musiał o 180 stopni zmodyfikować cały założony scenariusz. Tego jednak już nie zmienimy i z nadzieją oraz wiarą we własne umiejętności musimy przystąpić do nowych rozgrywek. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie w niedzielę o godz. 18.00 KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. To jeden z „młodszych” zespołów na mapie polskiego futsalu, ale przyznać trzeba, że Orzeł wzbił się bardzo szybko na wyżyny i świetnie radzi sobie w Futsal Ekstraklasie. Zeszły sezon nasi niedzielni rywale zakończyli na 6. miejscu, notując przez cały sezon tylko 4. porażki. Rok wcześniej byli w tabeli na koniec sezonu na wysokim 4. miejscu.

Ten sezon zawodnicy Orła również zaczęli bardzo dobrze, pokonując Futsal Team Brzeg 3:0. Co ciekawe, wszystkie trzy bramki strzelił Arkadiusz Szypczyński.
Nasz zespół musi się więc liczyć z trudną przeprawą na początek rozgrywek.

Zapraszając na mecz, przypominamy o ważnych zmianach w dystrybucji biletów. Niestety, ze względu na obowiązujące przepisy nie będziemy mogli ich sprzedawać w dniu meczu. Dziś ostatnia szansa na zakup wejściówek. Nabywać można je w biurze klubu (mała hala, na piętrze, ul. Huberta Wagnera 1) dziś w godz. 12.00-17.00. Skontaktować można się także poprzez e-mail: biuro@rdfc.pl oraz telefonicznie 508-539-794.

Do zobaczenia na meczu.

Kategorie: Aktualności