Drużyna Red Devils Ladies zdobyła w Gdańsku wicemistrzostwo Polski kobiet w beach soccer. W finale nasz zespół przegrał dopiero po dogrywce z Lady Grembach.

Finał Mistrzostw Polski kobiet w beach soccer

Red Devils Ladies Chojnice – Lady Grembach 5:7 po dogrywce (1:3, 0:2, 4:0, 0:2)
Bramki: Gemma Hillier, Wiktoria Słowy, Zuzanna Sawicka, Agnieszka Szultka, Alicja Zając

W niesamowicie dramatycznych okolicznościach niestety przegrywamy finał Mistrzostw Polski po dogrywce…

W niesamowicie dramatycznych okolicznościach niestety przegrywamy finał Mistrzostw Polski po dogrywce zdobywając srebrny medal z lekką dozą niedosytu…To spotkanie było rewanżem za porażkę w grupie, gdzie zespół Grembacha był bezdyskusyjnie lepszym zespołem. Niestety bardzo szybko, już w 1 minucie gry straciliśmy pierwszego gola ale po kolejnych 3 minutach reprezentantka Anglii, Gemma Louise Hillier strzałem z przewrotki doprowadziła do wyrównania.Trzykrotny mistrz Polski z Łodzi przejął inicjatywę i w tej tercji jeszcze dwukrotnie trafił do siatki Chojniczanek prowadząc 3:1.W drugiej tercji mecz się wyrównał, nasze dziewczęta uparcie dążyły do zdobycia kontaktowej bramki, ale wybrana najlepszą zawodniczką świata w 2018 Molly Clark zdobyła dwie bramki i po 24 minutach gry sytuacja wyglądała dramatycznie dla RD Ladies, faworyt prowadził aż 5:1 i wydawało się, iż jest już po meczu.Jednak trzecia tercja i ostatnie 12 minut to był prawdziwy huragan Red Devils Ladies. Sygnał do odrabiania strat dała w 26 minucie Wiktoria Słowy, a dwie minuty później celnie uderzyła Zuzanna Sawicka i wynik brzmiał już tylko 3:5.Kiedy w 30 minucie kapitan zespołu Agnieszka Szultka trafiła po raz czwarty do siatki, emocje sięgnęły zenitu. Rywalki całkowicie pogubiły się w grze ograniczając się do defensywy, a napór naszej drużyny rósł z każdą minutą.Wreszcie na trzy minuty przed końcem Alicja Zając doprowadziła do upragnionego remisu 5:5, do końca regulaminowego czasu nie padły już bramki.Sędziowie zarządzili dogrywkę, w której niezawodna Molly Clark (Królowa Strzelczyń całego turnieju) miała sporo szczęścia, gdyż piłka uderzona w poprzeczkę odbiła się i spadła jej prosto pod nogę i Molly mocnym strzałem dała prowadzenie rywalkom. Nie mając nic do stracenia nasze Ladies rzuciły się do szaleńczego ataku, niestety piłkarki Grembacha po kontrze trafiły jeszcze raz do naszej siatki i ostatecznie po blisko 40 minutach biegania w gorącym słońcu po gorącym piasku ulegliśmy Łodziankom 5:7 zdobywając vice mistrzostwo Polski.To był fantastyczny mecz i pokaz żeńskiego beach soccera na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny zaprezentowały się świetnie dostarczając kibicom ogromnych emocji.Możemy być wszyscy dumni z chojnickiej drużyny, która po raz kolejny pokazała charakter i wolę walki zdobywając kolejny puchar do bogatej kolekcji. Do zobaczenia za rok!!!

Półfinał Mistrzostw Polski kobiet w beach soccer

Red Devils Ladies Chojnice – Sparta Daleszyce 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Bramki: Patrycja Sutkowska 3, Agnieszka Szultka, Weronika Sikorska

Mecze grupowe:

Red Devils Ladies Chojnice – Lady Grembach 4:10 (1:4, 1:1, 2:5)
Bramki: Gemma Hillier, Wiktoria Słowy, Weronika Sikorska, bramka samobójcza

Red Devils Ladies Chojnice – ISD ADJ Częstochowa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Bramki: Gemma Hillier 2, Zuzanna Sawicka

Red Devils Ladies Chojnice – Juventus Women Toruń 7:1 (4:1, 3:0, 0:0)

Trener Bogusław Saganowski
Asystent trenera Guladi Kokoladze (Gruzja?￰゚ヌᆰ)
Fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej
Kierownik Iwona Wudarczyk
Manager Marcin Synoradzki

Zespół Red Devils Ladies dziękuje sponsorom za sfinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Polski, bez Waszej pomocy nie byłoby tego sukcesu!!!