Zespół Red Devils Ladies zajął trzecie miejsce w turnieju o Puchar Polski w beach soccer na plaży w Gdańsku. Miejsce na podium tych rozgrywek udało się wywalczyć w niesamowitych okolicznościach – po golu w ostatniej sekundzie meczu! Pięć wygranych i tylko jedna porażka dały też drużynie z Chojnic awans do sierpniowych Mistrzostw Polski!

Po czterech zwycięstwach z rzędu dziś w półfinale Pucharu Polski zespół Red Devils Ladies musiał przełknąć gorycz porażki. Przegrana ze Spartą Daleszyce była bolesna, ale jak się później okazało, jedyna w ciągu trzech dni turnieju Pucharu Polski. Ladies odniosły bowiem aż pięć zwycięstw i zanotowały tylko jedną porażkę.

– Spotkanie półfinałowe niestety nie było dla nas udane. Rywalki postawiły wysoko poprzeczkę i zdecydowanie częściej strzelały na bramkę. Sparta szybko objęła prowadzenie, a w drugiej tercji zawodniczki z Daleszyc pięknymi strzałami z dystansu zdobyły kolejne bramki. Nam się niestety nie udało na to odpowiedzieć celnymi trafieniami – relacjonuje spotkanie manager drużyny Red Devils Ladies Marcin Synoradzki.

Bardzo dramatyczny przebieg miało za to spotkanie o trzecie miejsce z drużyną Marcus Gdynia.
Po pierwszej bezbramkowej tercji, w drugiej gdynianki objęły prowadzenie. Końcówka spotkania należała jednak do zespołu trenowanego przez Bogusława Saganowskiego. W 33. min. decydującego o podium meczu wyrównała Alicja Zając, a na sekundę przed zakończeniem meczu zwycięską bramkę zdobyła Aleksandra Sudyk.
– Nasz zespół po dużej przebudowie składu pokazał się z bardzo dobrej strony w turnieju Pucharu Polski i wygrał pięć z sześciu meczów – podsumowuje Marcin Synoradzki.

Dzięki świetnej postawie Red Devils Ladies zakwalifikował się do sierpniowych Mistrzostw Polski kobiet. W turnieju tym o mistrzostwo zagra 8 najlepszych drużyn z kraju.

Wyniki niedzielnych meczów:
Półfinał
Red Devils Ladies Chojnice – Sparta Daleszyce 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Bramka: samobójcza

Mecz o 3 miejsce
Red Devils Ladies Chojnice – Marcus Gdynia 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Bramki: Alicja Zając, Aleksandra Sudyk

Zespół Red Devils Ladies dziękuje sponsorom za możliwość wyjazdu na Puchar Polski. Sponsorami drużyny są:
– Urząd Miejski w Chojnicach
– Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych Ginter
– Zakłady Mięsne Skiba
– Rindipol
– RomGaz
– Resler
– Marbruk
– KaNaMa
– Pako

Olek Knitter/Red Devils
Zdjęcia: Marcin Synoradzki