Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej przychyliła się do stanowiska Futsal Ekstraklasy i podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek futsalu w tym sezonie. Najważniejsza informacja dla klubu i kibiców Red Devils Chojnice jest taka, że Czerwone Diabły pozostają w Futsal Ekstraklasie!

Mistrzem Polski w futsalu został Rekord Bielsko-Biała. Kolejność drużyn w końcowej tabeli została zachowana po 18 kolejce spotkań. – Wszystkie drużyny utrzymują się w Futsal Ekstraklasie i przystąpią do nich w sezonie 2020/2021. Awans do Futsal Ekstraklasy uzyskają mistrzowie dwóch grup I ligi futsalu – czytamy w komunikacie PZPN.
Jeśli będzie możliwość, to dodatkowo rozegrany zostanie baraż między wicemistrzami I ligi o dodatkowe miejsce w FE. Rozgrywki Pucharu Polski zostają wstrzymane na etapie półfinału i jeśli będzie możliwość, to zostaną wznowione – pod warunkiem, że uda się wyłonić zdobywcę PP do końca sierpnia.

– Do końca mieliśmy nadzieję, że uda się wznowić rozgrywki i dokończyć ten sezon w hali. Jako klub Red Devils Chojnice czekaliśmy na to tym bardziej, że chcieliśmy udowodnić, iż utrzymamy się w rozgrywkach dzięki wygranym meczom. Niestety, obecna sytuacja na to nie pozwala. Zdrowie zawodników i nas wszystkich jest w tym momencie najważniejsze. Dzisiejsza decyzja PZPN powoduje, iż zostajemy wśród najlepszych drużyn w Polsce. W nowym sezonie postaramy się więc udowodnić, iż zasługujemy na grę w Futsal Ekstraklasie. Chciałabym również podziękować w imieniu całego klubu wszystkim, którzy okazali nam wsparcie w tym sezonie. Dziękujemy miastu Chojnice, powiatowi chojnickiemu, wszystkim sponsorom oraz ludziom dobrego serca. Dzięki waszemu wsparciu możemy reprezentować miasto Chojnice w najwyższej klasie rozgrywkowej. Oczywiście dziękuje również wam drodzy kibice za niepowtarzalny doping i atmosferę, za bycie z Red Devils na dobre i na złe oraz za to, że podczas naszych meczów zawsze nas wspieracie. Dziękuję też całemu sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom, a także naszej nieocenionej fizjoterapeutce Magdzie. Na koniec chciałam podziękować moim najbliższym, którzy wspierali mnie i kibicowali przez ten cały trudny dla nas sezon – powiedziała prezes Red Devils Futsal Club Natalia Dalecka.

Tekst i fot. (olo)

Kategorie: Aktualności