Jak już informowaliśmy, w dzisiejszym meczu 1/16 Pucharu Polski pokonaliśmy warszawską Legię 7:2 i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Kolejnego rywala poznamy w niedzielę wieczorem.

W dzisiejszym meczu z Legią Warszawa byliśmy faworytem. Mimo że mecz odbywał się w Warszawie, to gra w Ekstraklasie i doświadczenie były po naszej stronie. I szybko to potwierdziliśmy. Po dziesięciu minutach prowadziliśmy 2:0, a do siatki gospodarzy trafiali Guilherme Stefanoni oraz Vitaliy Kolesnik. Na przerwę schodziliśmy prowadząc wysoko 5:1, a bramki zdobyli jeszcze Malouk Morad, Kristan Medon oraz ponownie Vitaliy Kolesnik.

W drugiej połowie wpadły jeszcze trzy bramki, z czego dwie dla nas. Ich autorami byli ponownie Malouk Morad oraz Mykyta Storozhuk. Dla gospodarzy dwie bramki strzelił Łukasz Krupnik.

W 1/8 czeka nas daleki wyjazd do zwycięzcy z pary Futsal Team Zaczernie – Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój. Mecz odbędzie się w niedzielę wieczorem.

A za tydzień w niedzielę 16 lutego zapraszamy na bardzo ważny mecz o punkty z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Wyniki rozegranych meczów 1/16 Pucharu Polski: Futbalo Białystok – Red Dragons Pniewy 5:4, AZS UMCS Lublin – Gwiazda Ruda Śląska 6:4 (1:2), Rekord Bielsko-Biała – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 4:2 (1:0), Gatta Active Zduńska Wola – GI Malepszy Futsal Leszno 3:0 (3:0), KS Gniezno – Constract Lubawa 1:6 (0:4).

W niedzielę zagrają: Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team – FC KJ Toruń, Gresta/Espack/Sadowska Świecie – AZS UW Wilanów, Daga Sport Korsze – Team Lębork, LZS Dragon Bojano – MOKS Słoneczny Stok Białystok, NEXX Goczałkowice-Zdrój – Profi Sport Wrocław, Heiro Rzeszów – Clearex Chorzów, GKS Futsal Tychy – AZS UŚ Katowice
18:00 Piast Gliwice – GSF Gliwice, Gredar Futsal Team Brzeg – KS Sośnica Gliwice, Futsal Team Zaczernie – Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój.