Choć Legia Warszawa w futsalu dopiero raczkuje i nie ma jeszcze osiągnięć porównywalnych z drużyną „trawiastą” lub chociażby koszykarzami, to w ekipie Red Devils nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika. Stawką meczu będzie awans do 1/8 Pucharu Polski.

Kto nie słyszał o długiej historii i wielu sukcesach warszawskiej Legii? Chyba nie ma w Polsce takiego kibica i to bez znaczenia, czy kibicuje on drużynie ze stolicy czy nie. Swoich fanów Legia ma też w innych dyscyplinach, chociażby koszykówce. Jednak niewiele osób wie, nawet tych interesujących się futsalem, że od roku Legia to również futsal. To pokłosie społecznego projektu zapoczątkowanego w Warszawie w 2013 roku. Jego efektem było stworzenie w 2018 roku profesjonalnej drużyny futsalowej, która w 2019 roku zaczęła funkcjonować pod marką Legia Warszawa.

W 2018 roku, z myślą o tym, aby podopieczni projektu mogli kontynuować swoją przygodę z futsalem zapadła decyzja o powołaniu Stowarzyszenia Klub Sportowy Win Win Warszawa. Nasza drużyna została zgłoszona do rozgrywek II ligi futsalu. W pierwszym swoim sezonie do ostatniej kolejki ligowej drużyna liczyła się w walce o możliwość gry w barażach o I ligę futsalu, ostatecznie zajmując 3 miejsce. Nasz projekt od samego początku był związany z klubem Legia Warszawa, gdyż dzięki uprzejmości klubu chłopcy mogli korzystać z boisk klubowych. W związku z powyższym w 2019 roku nasze stowarzyszenie sfinalizowało rozmowy dotyczące przekształcenia naszej pierwszej drużyny w sekcję Legia Warszawa Futsal i jest to kontynuacja naszej wspólnej drogi ku marzeniom – czytamy na stronie Legii Futsal.
Aktualnie drużyna jest wiceliderem II ligi – traci punkt do lidera AZS Warszawa, ale ma dwa mecze rozegrane mniej. Grającym trenerem jest dobrze znany kibicom futsalu Mariusz Milewski.

Do meczu z Red Devils drużyna ze stolicy podchodzi z szacunkiem, ale też chęcią udowodnienia sobie swoich ambicji. – Red Devils Futsal Club Chojnice to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek futsalowych w Polsce. Klub o długiej i pięknej historii, mający w swoim dorobku trofea za wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. To będzie bardzo ważny dla nas mecz. Mecz, który pokaże nam, na jakim etapie jesteśmy z budową naszej drużyn. Wyjdziemy walczyć o wygraną.
Przyjdzie i pomóżcie nam wygrać, bo Chojnice to mimo miejsca, które zajmują w tabeli dobra drużyna i wasze wsparcie jest nam potrzebne
– mobilizują się w drużynie naszych sobotnich przeciwników.

Trener Jakub Mączkowski nie ukrywa, że w tym sezonie dla drużyny priorytetem jest Ekstraklasa, ale zapowiada, że do Warszawy zespół pojedzie po wygraną. – Priorytetem w tym sezonie jest liga i to nie ulega żadnej wątpliwości. Z drugiej strony każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Im więcej będziemy grać, tym lepiej dla nas, bo nie da się robić progresu samymi treningami. No i rywal z którym rozpoczniemy zmagania pucharu Polski to nie tylko nazwa. Mariusz Milewski jako grający trener zrobił kawał dobrej roboty i Legia prezentuje się na pewno nieźle. Szanujemy przeciwnika, ale jedziemy po zwycięstwo – zapowiada trener Mączkowski.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00 w warszawskiej dzielnicy Włochy.
Zwycięzca tego meczu zagra w kolejnej rundzie ze zwycięzcą pary Futsal Team Zaczernie – Maxfarbex Futsal Busko-ZdrójZestaw par 1/16 Pucharu Polski

Futbalo Białystok – Red Dragons Pniewy 5:4

Gresta/Espack/Sadowska Świecie – AZS UW Wilanów

Legia Warszawa – Red Devils Chojnice

Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team – FC KJ Toruń

Daga Sport Korsze – Team Lębork

Gatta Active Zduńska Wola – GI Malepszy Futsal Leszno

KS Gniezno – Constract Lubawa

LZS Dragon Bojano – MOKS Słoneczny Stok Białystok

NEXX Goczałkowice-Zdrój – Profi Sport Wrocław

Futsal Team Zaczernie – Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój

Heiro Rzeszów – Clearex Chorzów

Piast Gliwice – GSF Gliwice

GKS Futsal Tychy – AZS UŚ Katowice

AZS UMCS Lublin – Gwiazda Ruda Śląska

Rekord Bielsko-Biała – Acana Orzel Jelcz-Laskowice

Gredar Futsal Team Brzeg – KS Sośnica GliwiceTekst i foto: Olek Knitter/Red Devils


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *