Już w niedzielę (8 września) o godzinie 16:00 wyjazdowym meczem z Gwiazdą Ruda Śląska zawodnicy Red Devils zainaugurują kolejny sezon w Futsal Ekstraklasie. 

Rywal Red Devils to tegoroczny beniaminek rozgrywek. Rudzianie w minionym sezonie zajęli drugie miejsce w rozgrywkach grupy południowej I ligi, które pozwoliło im na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w wyniku powiększenia ligi do 14 drużyn.

Gwiazda Ruda Śląska do Futsal Ekstraklasy powraca po trzech latach przerwy. Zespół ze Śląska w przeszłości występował na tym poziomie łącznie przez siedem sezonów z jednoroczną przerwą w latach 2008-2016. W tym czasie nie zaznaczył on jednak w sposób wyrazisty swojej obecności w krajowej elicie futsalu. Największym sukcesem w historii tego klubu jest ósme miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek w sezonie 2011/2012.

W obecnym składzie Gwiazdy znajduje się kilku zawodników ze sporym ligowym stażem, wśród nich należy wyróżnić byłego mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski z Rekordem Bielsko-Biała – Aleksandra Waszkę, byłego reprezentanta Polski Kamila Kmiecika czy związanych od dłuższego czasu z Gwiazdą Bartosza Siadula i Ariela Piaseckiego. Kadrę naszych rywali uzupełnia spore grono nieco młodszych zawodników, do których można zaliczyć m.in. nowy nabytek klubu Brazylijczyka Aleksa Silvę De Castro, który wcześniej występował na poziomie lokalnym w swojej ojczyźnie, a z którym śląska drużyna wiąże spore nadzieje.

Dobrze w kolejny sezon będą chcieli wejść zawodnicy Red Devils. Sporą niewiadomą jest jednak jak podopieczni Jakuba Mączkowskiego będą prezentowali się na tle ligowych rywali po zmianach personalnych, do których w naszym zespole doszło w minionym okienku transferowym (więcej o kadrze Red Devils TUTAJ).

Przypomnijmy, że zakończone w maju rozgrywki Czerwone Diabły zakończyły na dziewiątym miejscu w tabeli, z całą pewnością więc ambicje naszego zespołu przed kolejnym sezonem sięgają poprawienia tego rezultatu. Dla naszego klubu zbliżający się sezon będzie już dziesiątym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory wciąż największym ligowym sukcesem Red Devils jest wicemistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, wszystkie mecze Futsal Ekstraklasy będzie można oglądać za pośrednictwem internetowej telewizji TVCOM oraz stacji SportClub. Transmisję niedzielnego meczu Gwiazda vs. Red Devils zaplanowano w tej pierwszej (link do transmisji), zachęcamy do jej śledzenia!